www.sslazio.pl

Inzaghi: Bez faworyta w derbach

Simone Inzaghi na przedmeczowej konferencji prasowej przyznał, że w sobotnich derbach ani Lazio, ani Roma nie są faworytami.

- Derby zawsze są unikalnym starcie, a my mierzymy się z wielkim zespołem. Poczucie głodu może uczynić różnicę. Derby zawsze rządzą się własnymi prawami, a my mieliśmy malutko czasu na przygotowanie, ponieważ graliśmy mecz w środę, jednak z drugiej strony, to może nie być zła rzecz.

- Zespół jest pewny siebie i w dobrej formie, jednak nie możemy się zatrzymywać. Zwycięstwo pozwoli nam przedłużyć naszą serię wygranych i zdobyć jeszcze więcej pewności siebie, jednak oczywiście jest zbyt wcześnie, by patrzeć na tabelę. Cztery punkty między nami na ten moment nic nie znaczą.

- Jutro będę miał wszystkich graczy do dyspozycji, z wyjątkiem Radu i Lukaku. Wierzę, że w tym zespole, po wszystkich wzmocnieniach, mamy graczy, którzy spokojnie mogą wskakiwać do pierwszej jedenastki.

- Gianluca Rocchi? Prowadził już tak wiele derbów. Jest weteranem na światowej scenie i z pewnością jest najlepszym arbitrem z dostępnych. 

- Szanuję Di Francesco, to dobry szkoleniowiec, który tak jak jak, grał dla zespołu, który teraz prowadzi. Nasi gracze wiedzą jak ważne to spotkanie jest dla klubu i naszych wspaniałych fanów. Ostatnie derby zakończyły się bezbramkowym remisem, więc w tym musimy rozegrać lepsze spotkanie. Nie możemy pozwolić sobie na stratę mentalnej energii, ona będzie kluczowa. Zwycięstwo w derbach może nam dać olbrzymi zastrzyk energii na kolejne mecze.

Dodał: kubamessi / 2018.09.28; 17:41
Źródło: własne