www.sslazio.pl

Inzaghi: Zostawić derby za sobą

Simone Inzaghi na przedmeczowej konferencji prasowej przyznał, że Lazio jest świadome siły Eintrachtu, a szansę gry dostaną Ci, którzy są gotowi na 100%.

- Z pewnością potrzebujemy występu pełnego determinacji i charakteru. Mierzymy się z dobrze zorganizowany zespołem, który ma wspaniałych kibiców. Stadion będzie zapełniony do ostatnich miejsc, nasi fani również się pojawią. Moim głównym celem na ten moment jest pozostawienie derbów za nami. Gdy analizuję spotkanie, zawsze patrzę na plusy i minusy. Nie przegraliśmy z Romą na taktycznej stopie, ale po stałych fragmentach gry.

- To prawda, że nie byłem zadowolony z naszego zaangażowania, nawet jeżeli to ja jestem głównym odpowiedzialnym za taki stan rzeczy. Zespół jest jednak tego świadomy i chce się poprawić. Wszyscy jesteśmy głodni, ponieważ wiemy jak smakują zwycięstwa w derbach. Przed tym meczem mieliśmy pięć kolejnych wygranych spotkań z rzędu, więc musimy pozostawić derby za nami tak szybko jak to możliwe, nawet jeżeli będzie to trudne. 

- Będziemy myśleć o Fiorentinie od piątku. Nasze wybory dotyczące składu na ten moment zależą od tego, kto jest jest gotowy na 100% fizycznie, bez względu na kolejne spotkania. Eintracht nie będzie łatwym rywalem, w końcu wygrali Puchar Niemiec w tamtym sezonie. Są dobrze zorganizowani i maja trenera, który potrafi wymagać od swoich graczy. Mają gwiazdy jak Ante Rebic czy Luka Jovic, którzy mogą nam sprawić problemy. 

- Rok temu wygraliśmy naszą grupę, tym razem jednak losowanie było dla nas mniej korzystne.

Dodał: kubamessi / 2018.10.04; 10:44
Źródło: własne