www.sslazio.pl

Tare: Lazio za Inzaghim

Dyrektor sportowy Lazio Igli Tare przyznał w rozmowie z La Repubblica, że plotki dotyczące zwolnienia Inzaghiego są tylko prasowymi wymysłami.

- Simone jest coraz bardziej i bardziej dojrzałym trenerem. Wie, że w trudnych chwilach może liczyć na swój sztab, na swój skład i na klub. Słyszałem plotki o planach jego zwolnienia, czy niezadowoleniu w zespole, ale powiem tylko jedno, wymysły. Co do kibiców, bardzo doceniam ich zaangażowanie i wsparcie jakie dali drużynie przed meczem z Fiorentiną. Ideą jest by co mecz na stadionie było 30-40 tysięcy widzów. Ekscytują mnie takie sceny jak 55 tysięcy kibiców na stadionie Hamburga w 2 Bundeslidze, czy 45 tysięcy fanów na Kaiserlautern w trzeciej lidze.

- Słaba forma Milinkovicia wynika z kwestii fizycznych. Późno dołączył do zespołu, po mundialu i brakuje mu trochę przygotowania motorycznego, co dla takich zawodników jest kluczowe. W przypadku Luisa Alberto, to bardziej kwestia mentalna. On musi czuć się nietykalny, ale w takim klubie jak Lazio, po kilku słabszych meczach, nie ma szans byś zachował miejsce w pierwszym składzie. Musi odzyskać swoje miejsce w składzie, jak mężczyzna i ponownie zacząć robić różnicę na boisku. To zawodnik warty gry w Realu Madryt, który już pokazał swój potencjał, a teraz musi popracować na przygotowaniem fizycznym i pewnością siebie.

- Dla nas priorytetem pozostaje liga, a Liga Mistrzów celem. Będzie ciężko, ponieważ Serie A to bardzo zbalansowana liga i są zaledwie 4 punkty różnicy między czwartym a dwunastym zespołem w tabeli.

Dodał: kubamessi / 2018.10.11; 18:52
Źródło: własne