www.sslazio.pl

Lotito: Inzaghi i Peruzzi zostają

W ostatnich dniach we włoskich mediach pojawiło się mnóstwo plotek na temat złej atmosfery w Lazio, konfliktach, złym odebraniu decyzji o tygodniowym obozie w Formello. Lazio postanowiło więc zorganizować konferencję prasową na której pojawili się prezydent Claudio Lotito, dyrektor sportowy Igli Tare, trener Simone Inzaghi i menadżer Angelo Peruzzi.

- Przez cztery lata nie pojawiałem się na konferencjach prasowych, postanowiłem dzisiaj to zrobić, by wyjaśnić sytuację w klubie. Po mojej prawej siedzi mój chrześniak Simone, po lewej inny chrześniak Tare i Angelino. Z każdym z nich każdego dnia analizujemy sytuację zespołu. Przyszedłem tutaj dzisiaj, ponieważ od pewnego czasu czytałem informacje, które chciały zdestabilizować nasze środowisko. Jesteśmy rodziną. Pojawiają się różne poglądy, w sytuacji gdy jest ona taka duża, ale nie ma żadnych konfliktów - rozpoczął Lotito.

- Simone Inzaghi będzie trenerem Lazio przez następne kilka lat, tak samo jak Igli Tare będzie dyrektorem sportowym, a Angelo Peruzzi jego menadżerem. Musimy sprawić, by nasi fani zrozumieli, że to nie jest przejściowa, tylko trwała sytuacja. 

- Mój pogląd na sytuację? Mamy tutaj Ferrari, które nie jedzie jednak 300 km/h, może dlatego że nie wszystko w nim działa. Musimy zdać sobie z tego sprawę, naprawić błędy, by samochód znów mógł pędzić. 

- Jesteśmy dużą rodziną, w której nie ma konfliktów. Wspólnie chcemy osiągnąć wyznaczone cele. W ubiegłym roku zasłużyliśmy na zakwalifikowanie się do Ligi Mistrzów, a przegraliśmy przez różnicę bramkową. 

- Latem mieliśmy na stole potężne oferty, których żaden inny prezydent na świecie by nie odrzucił, ale po długich rozmowach i skonfrontowaniu tego z naszym planem i wizją, postanowiliśmy je odrzucić. W przypadku zimowego mercato, oceniamy czy potrzebna jest interwencją i ewentualnie na jakie pozycje.

Dodał: kubamessi / 2018.12.06; 13:52
Źródło: własne