www.sslazio.pl

Problemy z przedłużeniem Inzaghiego

Równo za sześć miesięcy skończy się umowa Simone Inzaghiego z Lazio, jednak rozmowy na temat jej przedłużenia ciągle napotykają nowe przeszkody.

Grudzień był dla Lazio słodko-gorzkim miesiącem. Z jednej strony awans do fazy pucharowej Ligi Mistrzów, z drugiej słabe wyniki w lidze. Z jednej wygrana z Napoli, z drugiej porażka z Milanem. Szczególnie ta ostatnia wywołała spore niezadowolenie u Claudio Lotito, który był niezadowolony ze zmian jakie przeprowadził Simone, a także z postawy Vedata Muriqiego, za którego klub zapłacił 20 milionów euro, a który do gry nie wniósł dosłownie nic. 

Pierwsza oferta nowej umowy dla Inzaghiego została odrzucona. Lotito oferował 2.3 mln euro rocznie, jednak trener chce zarabiać na poziomie klubowych gwiazd, więc w okolicach 3 mln rocznie, co jednocześnie uczyniłoby z niego drugiego najlepiej opłacanego trenera w lidze, tylko za niebotyczną sumą 12 mln euro, jakie rocznie kasuje Antonio Conte w Interze. Kolejne spotkanie zaplanowano na początek stycznia, najprawdopodobniej po meczu Lazio z Fiorentiną 6 stycznia.

Dodał: kubamessi / 2020.12.27; 12:21
Źródło: Corriere dello Sport