www.sslazio.pl

Lazio szuka stopera i mezzali

Angelo Fabiani przekonuje Claudio Lotito do dokonania zimą 2-3 wzmocnień i szykuje się do zimowego mercato zarówno pod względem potencjalnych wzmocnień, jak i pozbywania się graczy niemieszczących się w kadrze.

W pierwszej kolejności Fabiani spróbuje wypożyczyć do końca sezonu Mario Gilę, którym interesuje się między innymi Granada, a także sprzedać Tomę Basicia, który latem odrzucił wszystkie propozycje, jednak brak chociażby jednej minuty na boisku być może zmieni perspektywę Chorwata, który w styczniu będzie bardziej chętny na rozstanie z rzymskim klubem. Nowego zespołu będzie poszukiwał także Dimitrije Kamenovic, znajdujący się całkowicie poza projektem sportowym klubu.

Jeżeli uda się sfinalizować powyższe odejścia, Fabiani będzie w pierwszej kolejności szukać nowego stopera, który uzupełni tę formację i dołączy do trójki Romagnoli, Casale, Patric. Następnie Lazio spróbuje pozyskać środkowego pomocnika mając na uwadze, że Daichi Kamada na kilka tygodni wyjedzie na Puchar Azji i jego brak w kadrze zespołu może być mocno odczuwalny. 

Najmniej realna jest interwencja już w styczniu w kontekście pozyskania nowego skrzydłowego. Lazio myśli o takim rozwiązaniu bardziej na lato, chociaż nie można wykluczyć zimowego transferu, szczególnie w przypadku pojawienia się okazji na rynku. Najczęściej w tym kontekście przewija się nazwisko Lorenzo Insigne, który chce odejść z Toronto FC.

Dodał: kubamessi / 2023.11.20; 13:35
Źródło: Corriere dello Sport